GAZETKA SZKOLNA wydawana w GIMNAZJUM nr 3 w LUBLINIE im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP przez KOŁO DZIENNIKARSKIE pod kierunkiem pani EWY KOŻUSZEK.
Blog > Komentarze do wpisu

Konkurs na najlepszą tarczę Achillesa.

W ostatnim tygodniu lutego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie na najlepszą tarczę Achillesa. Konkurs inspirowany był "Iliadą" Homera.

Uczniowie, pod kierunkiem polonistki p. Ewy Kożuszek, na lekcjach języka polskiego, czytali fragmenty eposu, następnie wyszukując odpowiednie fragmenty, przekładali tekst utworu na obraz plastyczny.

Uczniowie pracowali w grupach. Powstało 17 prac. Wszystkie zostały ocenione przez jury uczniowskie, a najlepsze nagrodzone. 

I MIEJSCE zajęły uczennice z klasy IB: Róża Gajos, Martyna Leszcz, Wiktoria Kozłowska, Julia Samonek i Patrycja Znajomska, które wykonały swoją pracę w konwencji technik mieszanych, szczegółowo przedstawiając opisane przez Homera elementy wyglądu tarczy Achillesa.

II MIEJSCE zajęły uczennice z klasy IC: Laura Bogusz, Sandra Kosik, Oliwia Strycharz i Julia Szelest.

III MIEJSCE ex aequo zajęli: uczniowie z klasy IB: Patryk Kalamarz, Michał Wajrak i Michał Wnuk oraz uczennice z klasy IA: Wiktoria Czajka, Sylwia Łysiak, Aleksandra Księżopolska, Katarzyna Księżopolska i Barbara Słomka.

Jury przyznało także 4 wyróżnienia. 

poniedziałek, 16 marca 2015, gimnazjalista.lublin
Tagi: Homer iliada

Polecane wpisy

 • Strach tkwi w tobie

  „ Jeśli boisz się czegoś się czegoś, wiedz, że przyczyna twego strachu tkwi nie poza tobą, lecz w tobie.” Lew Tołstoj W ciągu naszeg

 • Moje marzenia

  Spełnieniem moich największych marzeń byłby wieczny pokój na świecie. Jestem świadoma tego, że ludzie cierpią nawet z powodu niewinnej kłótni, a co dopiero z po

 • Konkurs GRAMATYKA DA SIĘ LUBIĆ

  „Gramatyka jest zbiorem uwag nad mową ustną i pisaną, podającą do tego sposoby, aby się ludzie jak najjaśniej między sobą rozumieli”.

 • Sława i Chwała

  Przemysław Zańko, "Chwała", NF 10/2018 (do znalezienia także tutaj ) Wychodzi na to, że nie ma to jak zadać mi pytanie wprost. Dzisiaj takie pytanie pa

 • Jack S.

  Jack telepatycznie domaga się swojej charakterystyki. Niniejszym spełniam tę prośbę, choć nie jestem w tym zbyt dobra. Tym bardziej, że (jak już Jack wspomniał)